ads_developerspro
امروز :‌ چهارشنبه, ۲۹ اسفند , ۱۳۹۷
خانه اخبار ویژه تازه های پزشکی منع مصرف داروهای مسکن برای سالمندان مبتلا به زوال عقل
عوارض جانبی داروهای مسکن در بیماران مبتلا به آلزایمر

منع مصرف داروهای مسکن برای سالمندان مبتلا به زوال عقل

منع مصرف داروهای مسکن برای سالمندان مبتلا به زوال عقل

نتایج یک بررسی جدید که توسط محققان انگلیسی صورت گرفته، نشان می‌دهد عوارض جانبی داروهای مسکن در سالمندان به میزان قابل توجهی بیشتر است.

به گزارش دیبی گرام،نتایج یک بررسی جدید که توسط محققان  انگلیسی صورت گرفته، نشان می‌دهد عوارض جانبی داروهای مسکن در بیماران مبتلا به آلزایمر شدیدتر است.

محققان در یک بررسی به تأثیر داروهای مسکن و در یک بررسی دیگر به چرایی اثر عمیق‌تر این داروها روی سالمندان پرداختند.
به گفته پژوهشگران، تقریبا ۵۰ درصد از مبتلایان به این اختلال که در آسایشگاه‌ها نگهداری می‌شوند از درد شدیدی رنج می‌برند.
طبق مطالعاتی که در گذشته انجام گرفته این احساس درد اغلب مورد توجه قرار نمی‌گیرد و به خوبی کنترل نمی‌شود.
براساس آمار موجود، حدود ۴۰ درصد از مبتلایان به زوال عقلی که در آسایشگاه زندگی می‌کنند اپیوئید دریافت می‌کنند.
امروزه حدود ۱۲ میلیون نفر در جهان دمانس دارند و انتظار می‌رود که این تعداد در سال ۲۰۴۰ به ۲۵ میلیون نفر برسد.
محققان سازمان جهانی آلزایمر (ADI) در گزارش سال ۲۰۱۵ خود در لندن پیش‌بینی کردند که شمار بیماران مبتلا به زوال عقل در جهان تا سال ۲۰۵۰ سه برابر و به ۱۳۱٫۵ میلیون نفر برسد.
دمانس دارند و هزینه سالیانه مراقبت از آن‌ها ۱۷ میلیارد پوند است که بیشتر از بیماری قلبی-عروقی (۴ میلیارد پوند)، سکته مغزی (۳ میلیارد پوند) و سرطان (۲ میلیارد پوند) است.

تحقیقات محققان انگلیسی حاکی از آن است که یک نفر از هر سه نفر متولدین سال ۲۰۱۵ میلادی در این کشور در صورت یافت نشدن راه‌هایی برای درمان زوال عقل در نهایت به اشکال مختلف این عارضه دچار خواهند شد.

براساس این تحقیقات، ۲۷ درصد از پسران و ۳۷ درصد از دختران متولد سال ۲۰۱۵ میلادی در آینده در معرض بیماری زوال عقل، قرار دارند.
شایع‌ترین نوع دمانس، آلزایمر نام دارد که ۵۰ تا ۶۰ بیماران مبتلا به دمانس را شامل می‌شود؛ از سایر انواع دمانس می‌توان از دمانس عروقی، دمانس ناشی از ضربه سر، دمانس وابسته به الکل، دمانس وابسته به انواع اختلالات حرکتی نظیر بیماری هانتینگتون و بیماری پارکینسون و دمانس ناشی از ایدز را نام برد.
در انگلیس حدود ۶۳۷ هزار نفر علائم دمانس دارند و هزینه سالیانه مراقبت از آن‌ها ۱۷ میلیارد پوند است که بیشتر از بیماری قلبی-عروقی (۴ میلیارد پوند)، سکته مغزی (۳ میلیارد پوند) و سرطان (۲ میلیارد پوند) است.
پژوهشگران با تجزیه و تحلیل داده‌ها دریافتند،  عوارض جانبی از قبیل تغییرات شخصیتی و احساس گیجی در میانسالانی که از داروهای مسکن مصرف می‌کنند، به میزان قابل توجهی شدیدتر است.
جدیدترین مقاله ها :  افزایش خطر سقط جنین با وای‌فای
ارسال نظر برای " منع مصرف داروهای مسکن برای سالمندان مبتلا به زوال عقل "

دیدگاه شما

*

code