ads_developerspro
امروز :‌ دوشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۸
خانه دیابت کمک گروهی از داروهای دیابت در کنترل التهاب به سلول های ایمنی

کمک گروهی از داروهای دیابت در کنترل التهاب به سلول های ایمنی

کمک گروهی از داروهای دیابت در کنترل التهاب به سلول های ایمنی

در حال حاضر، مشخص شده است که یک گروه رایج از داروهایی که برای درمان دیابت استفاده می شوند، با اعمال کنترل قوی بر ماکروفاژها از طریق کنترل سوختی که برای تولید انرژی استفاده می کنند، از آسیبی که این سلولها در محل التهاب ایجاد می کنند، جلوگیری می کند.

کمک گروهی از داروهای دیابت در کنترل التهاب به سلول های ایمنی

به گزارش دیبی گرام،هنگامی که بافتی دچار آسیب می شود، یکی از اولین پاسخ دهنده های التهابی سیستم ایمنی بدن، ماکروفاژها هستند.

 

سلول هایی که به طور معمول به عنوان “کارگران ساختمانی” شناخته می شوند، و وظیفه ی آنها پاک کردن باقی مانده ی بافت های آسیب دیده و شروع تعمیرات است.

 

 

با این حال، التهاب طولانی مدت باعث پیشرفت بسیاری از بیماری ها، از جمله چاقی می شود. در حال حاضر، مشخص شده است که یک گروه رایج از داروهایی که برای درمان دیابت استفاده می شوند، با اعمال کنترل قوی بر ماکروفاژها از طریق کنترل سوختی که برای تولید انرژی استفاده می کنند، از آسیبی که این سلولها در محل التهاب ایجاد می کنند، جلوگیری می کند.

 

 

دور نگه داشتن ماکروفاژها از محل کارشان ممکن است مانع شروع چاقی و دیابت پس از التهاب بافت شود. یافته های این تحقیق که توسط پرفسورMitchell Lazar مدیر موسسه دیابت، چاقی، و متابولیسم در دانشکده ی پزشکی Perelman در دانشگاه پنسیلوانیارهبری شد،بصورت آنلاین در شماره ی این ماه مجله ی Genes and Development منتشر گردید.

 

 

تغذیه بیش از حد، و دریافت بیش از حد کالری می تواند منجر به چاقی و افزایش تجمع چربی شود که می تواند به طور قابل توجهی بافت ها را تخریب کند.

هنگامی که این اتفاق می افتد، ماکروفاژها به بافت های آسیب دیده نفوذ می کنند، اسیدهای چرب آزاد را مصادره می کنند و به تعمیر بافت آسیب دیده کمک می کنند.

اساسا ماکروفاژها در طول زمان استرس متابولیک به عنوان محافظ بدن عمل می کنند.با این حال، استرس طولانی مدت در این بافت ها، ویژگی های التهابی را در ماکروفاژها فعال می کند که به چندین تاثیر سیستمیک چاقی شامل دیابت، آترواسکلروز و بیماری قلبی عروقی منجر می شود.


یک گروه از داروهای دیابت به نام تیازولیدین دیونها (TZDs) بیان ژن را با هدف قرار دادن فاکتوری به نام PPAR gamma کنترل می کنند.

دکتر Victoria Nelson یکی از نویسندگان اول این مقاله و دانشجوی فوق دکترا در آزمایشگاه دکتر لازار، گفت: ما می دانیم که PPAR gamma برای ورود ماکروفاژها به حالت فعال، بمنظور کاهش التهاب و بهبود زخم مهم می باشد، اما ما می خواستیم بدانیم این کار از طریق کنترل متابولیسم ماکروفاژ انجام می شود؟

جدیدترین مقاله ها :  بهبود درمان های افسردگی در دیابت نوع 1

تیم دکتر لازار دریافت کهTZD ها، که از طریق هدف قرار دادن PPAR gamma کار می کنند، سوخت و ساز اسید آمینه ای به نام گلوتامین( یک واحد ساختاری در پروتئینها) که برای فعال سازی ماکروفاژها ضروری است را تحریک می کنند.

محققان متوجه شدند که ماکروفاژهای فاقد PPAR gamma قادر به استفاده از گلوتامین به عنوان منبع انرژی نیستند و بنابراین بیشتر به تحریک التهابی حساس هستند.


دکتر لازار گفت: این یافته ها به شدت با استراتژی های درمانی استفاده ازTZD ها برای دیابت مرتبط است و استفاده ازTZD ها را برای درمان التهاب سیستماتیک که در بسیاری از انواع بیماری ها، از جمله چاقی و دیابت وجود دارد، توجیه می کند.

ارسال نظر برای " کمک گروهی از داروهای دیابت در کنترل التهاب به سلول های ایمنی "

دیدگاه شما

*

code