ads_developerspro
امروز :‌ چهارشنبه, ۲۹ اسفند , ۱۳۹۷
خانه دیابت زنان و مردان از رژیم های کم کالری مزایای متفاوتی را دریافت می کنند

زنان و مردان از رژیم های کم کالری مزایای متفاوتی را دریافت می کنند

زنان و مردان از رژیم های کم کالری مزایای متفاوتی را دریافت می کنند

یک مطالعه ی جدید نشان داد که یک رژیم کم کالری در طول 2 ماه باعث ایجاد اثرات متابولیکی مختلفی در زنان نسبت به مردان می شود.

زنان و مردان از رژیم های کم کالری مزایای متفاوتی را دریافت می کنند

به گزارش دیبی گرام،یک مطالعه ی جدید نشان داد که یک رژیم کم کالری در طول ۲ ماه باعث ایجاد اثرات متابولیکی مختلفی در زنان نسبت به مردان می شود.

 


در مطالعه ای با شرکت بیش از ۲۰۰۰ فرد دارای اضافه وزن مبتلا به دیابت، که یک رژیم غذایی کم کالری را به مدت ۸ هفته دنبال کردند، وزن بدن، نمره ی سندرم متابولیک( که شاخص دیابت است)، توده ی چربی، و ضربان قلب مردان به طور معنی داری بیش از زنان کاهش یافت.

 

 

زنان کاهش بیشتری را در کلسترولHDL، اندازه ی دور باسن، توده ی بدون چربی (یا lean body mass) و فشار نبض(pulse pressure) نسبت به مردان تجربه کردند.

 

نویسنده اصلی این مقاله دکتر Pia Christensen، از دانشگاه کپنهاگ، در دانمارک گفت: با وجود تعدیل تفاوت های کاهش وزن، به نظر می رسد که مردان از این رژیم کم کالری بیشتر از زنان سود می برند.

 

این که آیا تفاوت های جنسیتی در این نتایج در طولانی مدت باقی می ماند یا خیر، و آیا ما باید مداخلات مختلف را بر اساس جنسیت طراحی کنیم، موضوعاتی است که باید در مطالعات آتی بررسی شود.

 

 

با این حال، رژیم غذایی کم کالری در طول هشت هفته، باعث کاهش ۱۰ درصد از وزن اولیه ی افراد مبتلا به پیش دیابت شد که برای بهبود قابل توجه شاخصهای متابولیکی در مرحله ی اول برنامه ی پیشگیری از دیابت مورد نیاز است.

جدیدترین مقاله ها :  قند خون پایین، تهدیدی برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2
ارسال نظر برای " زنان و مردان از رژیم های کم کالری مزایای متفاوتی را دریافت می کنند "

دیدگاه شما

*

code