ads_developerspro
امروز :‌ چهارشنبه, ۲۹ اسفند , ۱۳۹۷
خانه دیابت بهبود قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ با لوزالمعده ی مصنوعی
  • ۲۱ مرداد, ۱۳۹۷ در ۱۰:۱۵ ب.ظ
  • دسته بندی : دیابت
  • کد خبر : 9219339555
  • بازدید: 241

بهبود قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ با لوزالمعده ی مصنوعی

بهبود قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع 2 با لوزالمعده ی مصنوعی

افراد مبتلا به دیابت نوع 2 که تحت درمان با انسولین بودند، پس از استفاده از پانکراس مصنوعی، کنترل قند خون خود را بهبود بخشیدند.

بهبود قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ با لوزالمعده ی مصنوعی

به گزارش دیبی گرام،افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ که تحت درمان با انسولین بودند، پس از استفاده از پانکراس مصنوعی، کنترل قند خون خود را بهبود بخشیدند.

 

این مطالعه ی اروپایی، جدیدترین یافته ها را در حمایت از یک سیستم تحویل انسولین حلقه ی بسته در دیابت نوع ۲ ارائه داد.

 


تکنولوژی لوزالمعده ی مصنوعی به سرعت در حال پیشرفت است.به منظور تقلید از عملکرد پانکراس، دستگاه های تحویل انسولین بصورت حلقه ی بسته طراحی شدند که به طور معمول شامل یک پمپ انسولین می باشند که به طور بی سیم با یک دستگاه نظارت مداوم بر قند خون (CGM) ارتباط دارد.

 

آزمایشات متعدد، به خصوص در دیابت نوع ۱، نشان داده اند که دستگاه های حلقه ی بسته به بهبود کنترل قند خون کمک می کنند و حال این تحقیقات در مورد افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ نیز گسترش یافته است.

 


محققان دانشگاه های برن (در سوئیس)، منچستر و کمبریج (در انگلستان)، ۱۳۶ فرد بزرگسال مبتلا به دیابت نوع ۲ را که همگی تحت درمان با انسولین بوده و مراقبت های غیر بحرانی دریافت می کردند، مورد مطالعه قرار دادند.

 

این افراد به دو گروه تقسیم شدند: ۶۶ نفر به طور معمول توسط متخصصان مراقبت های بهداشتی محلی خود تحت مراقبت قرار گرفتند و ۷۰ نفر با کمک سیستم تحویل انسولین با حلقه ی بسته درمان شدند.

 

میانگین قند خون در گروه پانکراس مصنوعی، ۸٫۶ میلی مول در لیتر (۱۵۴ میلی گرم در دسی لیتر) و در گروه شاهد ۱۰٫۴ میلی مول در لیتر( ۱۸۸ میلی گرم در دسی لیتر) بود.
هیچ اختلاف قابل توجهی بین گروه ها از نظر هیپوگلیسمی وجود نداشت و هیچ یک از موارد هیپوگلیسمی شدید در هر دو گروه مشاهده نشد.

 

جدیدترین مقاله ها :  با مصرف 6 وعده غذا سطح قند خون خود را تثبیت کنید


استفاده از انسولین در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ موضوع بحث در مراقبت های بهداشتی است زیرا انسولین در کاهش قند خون منافعی دارد اما می تواند کاهش وزن را دشوارتر کند.
با این حال، برخی از افراد که سالهاست با دیابت نوع ۲ زندگی می کنند و بدن آنها نمی تواند به اندازه کافی انسولین تولید کند، ممکن است نیاز به تزریق انسولین یا پمپ انسولین برای جبران آن داشته باشند.

 


مزیت مصرف انسولین توسط پمپ این است که به فرد مبتلا به دیابت می گوید که چه زمانی به مقدار بیشتری انسولین احتیاج دارد و چه زمانی باید دوز انسولین دریافتی خود را کاهش دهند.

 

نتایج این تحقیق در New England Journal of Medicine منتشر شد.

ارسال نظر برای " بهبود قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ با لوزالمعده ی مصنوعی "

دیدگاه شما

*

code