ads_developerspro
امروز :‌ سه شنبه, ۶ فروردین , ۱۳۹۸
خانه دیابت آیا تحویل انسولین در آینده بدون تزریق امکان پذیر خواهد بود؟

آیا تحویل انسولین در آینده بدون تزریق امکان پذیر خواهد بود؟

آیا تحویل انسولین در آینده بدون تزریق امکان پذیر خواهد بود؟

ترس از تزریق انسولین، مانعی برای بسیاری از بیماران دیابتی برای تغییر درمان خود به درمان با انسولین و برآورده شدن نیازهای دارویی آنها است. اما ممکن است راه حلی برای رفع این ترس در آینده وجود داشته باشد.

آیا تحویل انسولین در آینده بدون تزریق امکان پذیر خواهد بود؟

به گزارش دیبی گرام،ترس از تزریق انسولین، مانعی برای بسیاری از بیماران دیابتی برای تغییر درمان خود به درمان با انسولین و برآورده شدن نیازهای دارویی آنها است. اما ممکن است راه حلی برای رفع این ترس در آینده وجود داشته باشد.

 


برای بسیاری از بیماران دیابتی، یکی از جنبه های دردناک مدیریت دیابت، نیاز به چند بار تزریق انسولین در روز است.اما محققان دانشگاه هاروارد راهی برای عرضه ی انسولین در یک قرص کشف کرده اند و به نظر می رسد که این قرص حداقل در موش صحرایی بخوبی کار می کند.

 


در عین حال هنوز بسیاری از سوالات در مورد قرص های جدید بدون پاسخ مانده اند: دوز مناسب برای این قرصها در مقایسه با تزریق انسولین چیست؟ آیا انسولین توسط این قرصها به طور یکنواخت تحویل داده خواهد شد؟ و، مهمترین سوال اینست که آیا این قرص برای انسان مانند موشهای صحرایی بطور موثر کار خواهد کرد؟

 

به همین دلیل نویسنده ی ارشد این مطالعه، Samir Mitragotri، استاد زیست فناوری در دانشگاه هاروارد، معتقد است که تحقیقات بیشتری برای پاسخ به این سوالات لازم است.
این گزارش ۲۵ ژوئن در Proceedings of the National Academy of Sciences منتشر شد.

 


وی گفت: آنچه که ما نشان داده ایم این است که ما می توانیم انسولین را به روشی غیر تهاجمی، بیمار پسند و آسان به بدن تحویل دهیم و آن را در دستگاه گوارش ایمن نگه داریم.

دکتر Mitragotri گفت: انسولین هم اکنون بصورت خوراکی در دسترس نیست، زیرا انسولین در معده هضم می شود.وی خاطرنشان کرد که فرمهای تزریقی انسولین که توسط یک سوزن یا یک لوله کوچک در زیر پوست و با کمک یک پمپ انسولین منتقل می شوند، دردناک هستند، و می توانند مردم را از تزریق منظم داروی خود منصرف کنند.


محققان برای تولید یک انسولین خوراکی، با چندین چالش روبرو بودند.اولین مانع، قرار دادن انسولین در یک مایع یونی بود که Mitragotri آن را به نمکهای مایع متصل کرد.

جدیدترین مقاله ها :  تاثیر مصرف گل سرخ بر بیماران دیابتی

سپس قرار دادن این ترکیب مایع درون پوششی که اجازه دهد قرص انسولین از درون معده بدون هیچ عارضه ای عبور کرده وسپس در روده ی کوچک حل شود و از آنجا، انسولین خوراکی وارد روده ی بزرگ شود. در روده ی بزرگ مولکول های انسولین با کمک مایعات یونی، می توانند از طریق دیواره ی روده عبور کرده و به جریان خون منتقل شوند.


انسولینهای تزریقی کنونی می توانند در خارج از یخچال حدود ۲۸ روز سالم بمانند،اما Mitragotri گفت: انسولین خوراکی برای حداقل دو ماه و احتمالا طولانی تر در خارج از یخچال سالم می ماند.
محققان ثابت کرده اند که این نوع انسولین خوراکی سبب کاهش پایدار قند خون (گلوکز) تا ۴۵ درصد در حیوانات می شود.

 دکتر Mitragotri گفت: این قرص قند خون را حداقل بمدت ۱۲ ساعت کاهش می دهد.قبل از شروع آزمایشات انسانی، باید مطالعات بیشتری از جمله در حیوانات بزرگترانجام شود، اما اگر همه چیز خوب پیش رود، انتظار داریم که مطالعات انسانی در طی سه تا پنج سال آینده آغاز شود.

او افزود هم اکنون دشوار است که هزینه ی انسولین خوراکی را تعیین کند، اما نمکهای مایع و پوشش یونی گران قیمت نیستند، بنابراین انتظار می رود این هزینه مشابه با انسولینهای تزریقی فعلی باشد.

ارسال نظر برای " آیا تحویل انسولین در آینده بدون تزریق امکان پذیر خواهد بود؟ "

دیدگاه شما

*

code