ads_developerspro
امروز :‌ سه شنبه, ۶ فروردین , ۱۳۹۸
خانه تغدیه و تناسب اندام اجتناب از رژیم های غذایی کم کربوهیدرات
رژیم غذایی کم کربوهیدرات می تواند خطر مرگ زودرس را افزایش دهد

اجتناب از رژیم های غذایی کم کربوهیدرات

اجتناب از رژیم های غذایی کم کربوهیدرات

بر اساس یک مطالعه بزرگ که در کنفرانس ESC 2018 ارائه شد، رژیم های کم کربوهیدرات ناامن هستند و باید از آنها اجتناب کرد.

به گزارش دیبی گرام،بر اساس یک مطالعه بزرگ که در کنفرانس ESC 2018 ارائه شد، رژیم های کم کربوهیدرات ناامن هستند و باید از آنها اجتناب کرد.

 

سکته مغزی و سرطان که علل مختلف این مرگهای زودرس هستند در این افراد افزایش می یابد و بهمین دلیل باید از این رژیمها اجتناب کرد.
چاقی یکی از مسائل مهم بهداشتی در سراسر جهان است و خطر بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی عروقی، فشار خون بالا، دیابت نوع ۲ و سرطان را افزایش می دهد.

 

 

اغلب برای مقابله با چاقی،رژیم های غذایی مختلف مانند رژیم های کم کربوهیدرات با پروتئین و چربی بالا، پیشنهاد می شود. با این حال،ایمنی درازمدت این رژیم ها مورد بحث است؛ مطالعات قبلی نشان دهنده ی نتایج متضاد تاثیر آنها بر خطر بیماری های قلبی عروقی، سرطان و مرگ است.

 


این مطالعه به طور آینده نگر ارتباط بین رژیم های کم کربوهیدرات و مرگ و میر به همه ی دلایل و مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی، بیماری های مغزی عروقی (از جمله سکته مغزی) و سرطان را در یک نمونه ی ملی از جمعیت افراد آمریکایی، متشکل از ۲۴۸۲۵ نفر از شرکت کنندگان در نظرسنجی ملی بهداشت و تغذیه ایالات متحده ““NHANES در طول سالهای ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۰ بررسی نمود.

خطر مرگ و میر به همه ی دلایل در افرادی که کمترین میزان کربوهیدرات ها را مصرف می کردند در مقایسه با شرکت کنندگانی با بالاترین میزان مصرف کربوهیدرات، ، در طی یک پیگیری ۶/۴ ساله ، ۳۲٪ بیشتر بود. علاوه بر این، خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی، عروق کرونر و سرطان به ترتیب ۵۱٪، ۵۰٪ و ۳۵٪ در افرادی با حداقل مصرف کربوهیدرات افزایش یافته بود.
نتایج به دست آمده در یک متاآنالیز از هفت مطالعه ی کوهورت آینده نگر با شرکت ۴۴۷،۵۰۶ نفر و میانگین پیگیری ۶/۱۵ سال تأیید شد، نتایج این متاآنالیز نشان داد خطر کل مرگ و میر، مرگ و میر به دلیل بیماریهای قلبی عروقی و سرطان در افرادی که از کمترین میزان کربوهیدرات استفاده می کردنددر مقایسه با رژیم های غذایی پر کربوهیدرات، به ترتیب ۱۵٪، ۱۳٪ و ۸٪  افزایش می یابد.

 

جدیدترین مقاله ها :  خواص اسفناج برای سلامت بدن

 

پروفسور Banach گفت: رژیم های غذایی کم کربوهیدرات ممکن است در کوتاه مدت برای از دست دادن وزن، کاهش فشار خون و بهبود کنترل قند خون مفید باشند، اما مطالعه ی ما نشان می دهد که در دراز مدت این نوع از رژیمهای غذایی با افزایش خطر مرگ به همه ی دلایل و مرگ و میر ناشی از بیماریهای قلبی عروقی، بیماری مغزی و سرطان ارتباط دارد.

سن متوسط شرکت کنندگان در مطالعهNHANES ​​ ۴۷٫۶ سال و ۵۱٪ آنها زن بودند. آنها بر اساس درصد معمول کربوهیدرات ها در رژیم غذایی خود، به ۴ رده تقسیم شدند.

نتایج این بررسی نشان داد که خطرات مرگ و میر ناشی از همه ی علل و علل خاص در طی یک پیگیری ۶/۴ ساله به طور متوسط ​​با کاهش مصرف کربوهیدراتها، افزایش می یابد و این نتیجه پس از تعدیل برای تمامی عوامل موجود که ممکن است بر این رابطه تاثیر گذارند، همچنان ثابت ماند.

 محققین همچنین ارتباط بین مرگ و میر به همه ی دلایل با کاهش مصرف کربوهیدرات را برای افراد چاق (شاخص توده بدنی یا BMI  برابر با ۳۰ کیلوگرم بر متر مربع یا بیشتر) و افراد غیر چاق( BMI کمتر از۳۰ کیلوگرم بر متر مربع) در دو گروه سنی :۵۵ ساله ها و بالاتر، در مقابل افرادی با سن کمتر از ۵۵ سال، بررسی کرده و متوجه شدند که این ارتباط در میان شرکت کنندگان مسن تر غیر چاق، قوی تر است.


پروفسور Banach با اشاره به ارتباط مصرف پروتئینهای حیوانی و مخصوصا گوشت قرمز و فرآورده های گوشتی با افزایش خطر ابتلا به سرطان، گفت: ممکن است مبنای مکانیسم های ارتباط بین رژیم های کم کربوهیدرات و افزایش مرگ و میر، کاهش مصرف فیبر و میوه ها و افزایش مصرف پروتئینهای حیوانی، کلسترول و چربی اشباع در این نوع از رژیم های غذایی باشد.

جدیدترین مقاله ها :  کشف مربوط به تشخیص زودهنگام پیش دیابت

همچنین ممکن است تفاوت های موجود در مواد معدنی، ویتامین ها و مواد شیمیایی نیز در آن دخیل باشد. وی نتیجه گیری کرد: مطالعه ما نشان دهنده ارتباط نامطلوب بین رژیم های کم کربوهیدرات و مرگ و میر به همه ی علل و علل خاص بر اساس داده های فردی و نتایج حاصل از مطالعات قبلی است.

این یافته ها نشان می دهد که رژیم های غذایی کم کربوهیدرات نا امن هستند و نباید توصیه شوند.

ارسال نظر برای " اجتناب از رژیم های غذایی کم کربوهیدرات "

دیدگاه شما

*

code