ads_developerspro
امروز :‌ سه شنبه, ۶ فروردین , ۱۳۹۸
خانه بهداشت و سلامت سلامتی خود را در خانه چکاپ کنید

سلامتی خود را در خانه چکاپ کنید

سلامتی خود را در خانه چکاپ کنید

چکاپ سلامتی بدن یکی از کارهای مهمی است که خیلی از ماها به علت مشکلات روزانه از آن غافل می شیم. در ادامه با روش های ساده چکاپ سلامت در خانه آشنا شوید.

به گزارش دیبی گرام،شما می تونید با چند روش ساده و آسان سلامت بدن خودتون رو در خانه چک کنین. اگه شما فرصت زیادی برای رفتن به پزشک برای چک کردن سلامتیتون ندارین می تونین با کارهای زیر تا حد زیادی از سلامتتون مطلع بشین.

پس در ادامه با ما همراه باشین.

 

اندازه دور کمر

 

یکی از مهمترین شاخص های سلامت بدن سایز دور کمر است. شما می تونید در خانه با یک متر ساده دور کمرتون رو اندازه گیری کنین. برای اندازه گیری باید متر رو ۲ سانت بالاتر از ناف بگیرید. اندازه نرمال دور کمر برای خانم ها باید ۸۸ و آقایان ۱۰۲ باشد. اگر عدد دور کمر شما از این میزان بیشتر بود احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ و چاقی بیشتر خواهد شد.

 

مغز

 

چک کردن سلامت مغز به ما میزان سلامتی رو خبر می ده و بررسی اون در اولویت باید باشد. برای چک کردن سلامت مغز باید عکس یک ساعت رو با مداد روی کاغذ بکشین و ساعتی که می کشین نباید عقربه داشته باشد. سپس از دوستتون بخواید که به شما یه ساعتی را اعلام کند و شما فورا باید آن زمان گفته شده را روی کاغذ رسم کنین. برای چند بار این تست رو انجام بدین. اگر در نهایت در این تست موفق شدین بدانین که از سلامت کامل مغز برخوردارین.

 

 

بررسی سلامت ستون فقرات

 

برای چک کردن سلامت ستون فقرات دو ترازو را به طور موازی کنار هم قرار دهید سپس پای راست رو روی ترازوی سمت راست و پای چپ رو روی ترازوی سمت چپ بزارین. اگه هر دو ترازو عدد یکسانی نشان داد یعنی شما از سلامت کامل ستون فقرات بهره مند هستین اما اگه اعداد با یکدیگر اختلاف زیادی داشتن باید به پزشک مراجعه کنین.

جدیدترین مقاله ها :  ایدز را جدی بگیریم

 

 

سیستم تنفسی

 

برای تعیین میزان سلامت سیستم تنفسی ، نیاز به یک کرنومتر دارید.آزمایش میزان سلامتی سیستم تنفسی بدین گونه است که ابتدا به مدت ۳۰ ثانیه ضربان قلب خود رو اندازه گیری کنید و سپس بنشینید و ۳ نفس ساده بکشید و پس از نفس های ساده فورا کرنومتر رو در دست بگیرید و تا هر چند ثانیه که برای شما ممکن است نفستان را نگه دارید،نگه دارید .پس از اندازه گیری میزان حبس کردن نفس در درونتان،نفس بکشید و اینک ضربان قلب خود را در مدت ۳۰ ثانیه بشمارید. میانگین حبس کردن نفس میان ۴۰ الی ۴۹ ثانیه است و اگر از این میزان کمتر بود مطلع شوید که سیستم تنفس شما در خطر است و اگر بیشتر از ۴۹ ثانیه بود مطلع شوید که شما دارای سیستم تنفسی کاملا هستید.

 

 

استخوان ها

 

ناخن ها نشان دهنده سلامت استخوان ها هستند. اگر ناخن هایتان شکننده شده و یا لکه های سفید روی آن است احتمال کمبود ویتامین و آهن و یا پوکی استخوان است.

 

بینایی

 

برای اطلاع از سلامت بینایی برای مدت ۳۰ ثانیه به یک پنجره خیره شوید سپس چشمانتان را ببندید و دوباره نگاه کنین. اینار اگر واضح دیدین پنجره را یعنی بینایی شما سالم است اما اگر تار دیدین باید به پزشک مراجعه کنین. ۵ علامتی که نشان می دهند رژیم غذایی سالمی ندارید.

ارسال نظر برای " سلامتی خود را در خانه چکاپ کنید "

دیدگاه شما

*

code