ads_developerspro
امروز :‌ سه شنبه, ۶ فروردین , ۱۳۹۸
خانه دیابت گزینه ای جدید برای درمان چاقی با یک ماده گیاهی

گزینه ای جدید برای درمان چاقی با یک ماده گیاهی

گزینه ای جدید برای درمان چاقی با یک ماده گیاهی

عصاره ی گیاه Thunder God Vine که همچنین Tripterygium Wilfordii  یا lei gong teng نیزنامیده می شود و در طب سنتی چینی در درمان بیماری های التهابی مانند آرتریت روماتوئید مورد استفاده قرار می‌گیرد به کاهش وزن موش‌های چاق کمک کرد .

به گزارش دیبی گرام،عصاره ی گیاه Thunder God Vine که همچنین Tripterygium Wilfordii  یا lei gong teng نیزنامیده می شود و در طب سنتی چینی در درمان بیماری های التهابی مانند آرتریت روماتوئید مورد استفاده قرار می‌گیرد به کاهش وزن موش‌های چاق کمک کرد.

 

یافته های این تحقیق که توسط دانشمندان مرکز هلمهولتز مونیخ، با همکاری مرکز تحقیقات دیابت آلمان (DZD) انجام شده است، در نشریه Diabetes منتشر شد. اگر اثرات این ماده که Celastrol نام دارد، همچنین در آزمایشات بالینی، اثبات شود، می تواند یک گزینه ی جدید برای درمان چاقی ارائه دهد.

 


با توجه به دستورالعمل های پیشگیری و درمان چاقی منتشر شده توسط انجمن مطالعات چاقی آلمان (DAG)، بیماران چاق باید سالانه بین ۵ تا ۱۰ درصد از وزن بدن خود را بسته به شاخص توده ی بدنیشان، کاهش دهند.

 

 

با این حال، به رغم گزینه های فراوانی که برای رژیم غذایی و شیوه زندگی به این افراد ارائه می شود، تنها تعداد کمی از آنها به هدف کاهش وزن خود دست می یابند.

 

 

دکتر Paul Pfluger، رهبر پژوهش حاضر توضیح می دهد: با این حال، شکستن این “مانع جادویی” بسیار مهم است، زیرا کاهش وزن منجر به بهبود متابولیسم و بیماری های متابولیکی مانند دیابت نوع ۲ می شود. دکتر Pfluger و تیمش از بخش نوروبیولوژی دیابت در مرکز هلمهولتز مونیخ اکنون موفق به توسعه داروهای جدید ضد چاقی شده اند که نشان می دهد که Celastrol سبب کاهش قابل توجه وزن و همچنین بهبود دیابت در موش های چاق شده است.

این ترکیب موجب احساس سیری کامل می شود

 

جدیدترین مقاله ها :  جلوگیری از افتادگی پوست بعد از کاهش وزن

محققان توانستند اثبات كنند كه Celastrol باعث فعال كردن مراكز خاص سیری در مغز می شود كه نقش كلیدی در كنترل وزن بدن دارند.

Katrin Pfuhlmann، دانشجوی دکترا و نویسنده ی اول این مطالعه، اثر این ماده را چنین توضیح می دهد: سلسترول مکانیسم های بدن برای کنترل وزن را که در افراد چاق غیرفعال می شوند، مجددا فعال می کند.

به طور معمول افراد چاق، احساس سیری خود را از دست می دهند، زیرا بدن آنها نسبت به هورمون مربوط به سیری یعنی “لپتین” مقاوم شده است.  Celastrol، حساسیت بدن افراد چاق را به لپتین باز می گرداند و بنابراین احساس سیری را احیا می کند.

محققان در واقع تغییرات قابل توجهی را در عادات غذایی حیوانات دارای اضافه وزن پس از استفاده از این عصاره ی گیاهی مشاهده کردند. پرفسورPfluger  گزارش داد: استفاده از Celastrol میل به خوردن مواد غذایی را در حیوانات بشدت کاهش داد و به طور میانگین موجب کاهش حدود ده درصد از وزن بدن این حیوانات در طی یک هفته گردید.

نویسندگان می گویند: این که تا چه میزان این یافته ها در انسان نیز معتبر باشد، هنوز مشخص نیست، اما دکترPfluger  بااعتماد به نفس می گوید: از آنجایی که هورمون لپتین تقریبا در انسان و موش اثرات یکسانی بر جا می گذارد، Celastrol  دارای پتانسیل بالقوه زیادی برای درمان چاقی و اختلالات متابولیکی مرتبط با آن است.

در حالی که Celastrolجایگزین تغییرات در عادات غذایی و شیوه زندگی که برای کاهش وزن لازمند، نمی شود اما می تواند از بیماران در تلاش برای دستیابی به کاهش وزنی دائمی حمایت کند. تحقیقات بالینی مرتبط، در ایالات متحده در حال انجام است و ما مشتاقانه منتظر نتایج اولیه ی آن هستیم.

جدیدترین مقاله ها :  خطر ابتلای کودکان به دیابت با مصرف آنتی بیوتیک
ارسال نظر برای " گزینه ای جدید برای درمان چاقی با یک ماده گیاهی "

دیدگاه شما

*

code