ads_developerspro
امروز :‌ جمعه, ۲ فروردین , ۱۳۹۸
خانه دیابت ارتباط هورمونی بین دیابت و فشار خون بالا شناسایی شد

ارتباط هورمونی بین دیابت و فشار خون بالا شناسایی شد

ارتباط هورمونی بین دیابت و فشار خون بالا شناسایی شد

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه ایالتی اوهایو در مرکز پزشکی Wexner اعلام کردند که افزایش سطح هورمون آلدوسترون، که ارتباط آن پیش از این با فشار خون بالا ثابت شده است، می تواند نقش مهمی در ابتلای فرد به دیابت، بخصوص در میان گروه های نژادی خاص بازی کند.

به گزارش دیبی گرام،محققان دانشکده پزشکی دانشگاه ایالتی اوهایو در مرکز پزشکی Wexner اعلام کردند که افزایش سطح هورمون آلدوسترون، که ارتباط آن پیش از این با فشار خون بالا ثابت شده است، می تواند نقش مهمی در ابتلای فرد به دیابت، بخصوص در میان گروه های نژادی خاص بازی کند.

 


دکتر Craig Kent، رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه ایالتی اوهایو گفت: این تحقیق گامی مهم در جهت یافتن راه های جدید برای جلوگیری از بیماری های مزمن اصلی است و نشان می دهد که دانشمندان علوم دیابت و متابولیسم در دانشگاه ما بر ایجاد یک جهان بدون دیابت تمرکز کرده اند.

 نتایج این مطالعه امروز توسط مجله انجمن قلب آمریکا منتشر شده است.


دکتر Joshua J. Joseph، پژوهشگر ارشد و متخصص غدد در مرکز پزشکی وکسنر گفت: آلدوسترون توسط غده آدرنال تولید می شود و ما می دانیم که این هورمون فشار خون را افزایش می دهد.

اخیرا مطالعات نشان داده اند که آلدسترون مقاومت به انسولین را در عضلات افزایش داده و ترشح انسولین از پانکراس را دچار اختلال می کند.هر دوی این اتفاقات خطر ابتلای فرد را بهدیابت نوع ۲، افزایش می دهند، اما سوال این است که این دو اتفاق به چه میزان خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهند؟

دکتر Joseph و تیمش به مدت ۱۰ سال به عنوان بخشی از یک مطالعه ی چند ملیتی بر روی آترواسکلروز، ۱۶۰۰ نفر را از جمعیتهای قومی گوناگون بررسی کردند.

آنها دریافتند که خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ برای افرادی که سطح آلدوسترون بالاتری دارند، دو برابر بیش از افرادی با سطوح پایین تر این هورمون است.

در برخی اقوام، این اثر حتی بیشتر بود. بطوری که خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ در میان آمریکائیان آفریقایی تباری که دارای سطح آلدوسترون بالایی بودند، تقریبا سه برابر بالاتر بود.احتمال ابتلا به دیابت در میان آمریکاییان چینی تباری که سطح آلدوسترون بالایی داشتند، ۱۰ برابر افزایش نشان می داد.


دکتر Josephگفت: سطح آلدوسترون در بدن پدر من بالا بود و همین موضوع به پرفشاری خون او کمک کرده بود، او فکر می کرد این موضوع ممکن است با ابتلای او به دیابت مرتبط باشد.

با پیشرفت حرفه ام، من فرصت داشتم در این مورد تحقیق کنم و ما ارتباطی را بین غلظت آلدوسترون، پرفشاری خون و دیابت یافتیم.

سوالی که باقی می ماند این است که چرا تفاوت های زیادی در میان گروه های مختلف قومی مشاهده می شود؟ دکترJoseph گفت: این تفاوت می تواند مربوط به ژنتیک یا تفاوت در حساسیت به نمک یا چیز دیگری باشد، که نیاز به مطالعه ی بیشتری دارد.


به گفته ی مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریها، بیش از ۳۰ میلیون آمریکایی مبتلا به دیابت هستند و تقریبا یک چهارم آنها از ابتلای خود به دیابت اطلاعی ندارند.یک نفر از هر ۳ آمریکایی نیز به پیش دیابت مبتلا می باشد. با وجود اقدامات پیشگیرانه ی فعلی، این تعداد همچنان در میان گروه های مختلف نژادی / قومی در حال افزایش است.


گام بعدی، دکترJoseph  انجام یک تحقیق بالینی با بودجه ی دولت در مرکز پزشکی وکسنر در دانشگاه ایالتی اوهایو، برای ارزیابی نقش آلدوسترون در متابولیسم گلوکز خواهد بود. 

در این تحقیق به شرکت کنندگان آفریقایی آمریکایی مبتلا به پیش دیابت، داروهایی برای کاهش سطح آلدوسترون داده خواهد شد. محققان همچنین تاثیر این داروها را بر مقدار قند خون و انسولین در این افراد مطالعه خواهند کرد.


دکتر Joseph گفت: ما می دانیم که رابطه ای بین آلدوسترون و دیابت نوع ۲ وجود دارد. اکنون ما باید آستانه ایی را برای غلظت آلدوسترون تعیین کنیم که ما را به مراقبت های بالینی و دارویی بهتر هدایت کند. او انتظار دارد در اوایل سال جاری ثبت نام از بیماران برای شرکت در این مطالعه آغاز شود.

جدیدترین مقاله ها :  بررسی اثرات اسید چرب امگا 3 و ویتامینD  بر دیابت نوع 1
ارسال نظر برای " ارتباط هورمونی بین دیابت و فشار خون بالا شناسایی شد "

دیدگاه شما

*

code