ads_developerspro
امروز :‌ دوشنبه, ۲۷ اسفند , ۱۳۹۷
خانه دیابت دیابت نوع 1 ارتباط میزان التهاب با پیشرفت دیابت نوع ۱

ارتباط میزان التهاب با پیشرفت دیابت نوع ۱

ارتباط میزان التهاب با پیشرفت دیابت نوع 1

تحقیقات نشان می دهد که سطح التهاب در تشخیص دیابت نوع 1 می تواند با چگونگی پیشرفت بیماری مرتبط باشد. یک تیم تحقیقاتی از ایالات متحده، به بررسی وجود زیر گروه های دیابت نوع 1 و ارتباط میزان التهاب با پیشرفت زیر گروه های این بیماری پرداخت.

به گزارش دیبی گرام،تحقیقات نشان می دهد که سطح التهاب در تشخیص دیابت نوع ۱ می تواند با چگونگی پیشرفت بیماری مرتبط باشد.

 


یک تیم تحقیقاتی از ایالات متحده، به بررسی وجود زیر گروه های دیابت نوع ۱ و ارتباط میزان التهاب با پیشرفت زیر گروه های این بیماری پرداخت.

 

دیابت نوع ۱ با سرعت های متفاوتی پیشرفت می کند و کودکان بیشتر فرم مهاجم تر را نسبت فرمی که در بزرگسالی تشخیص داده می شود، تجربه می کنند.این بدان معنی است که بیماران می توانند به ایمونوتراپی های طراحی شده برای حفظ تولید انسولین طبیعی در بدن، پاسخ متفاوتی دهند.

 


در این تحقیق نمونه های خون ۴۲ کودک که دیابت نوع ۱ در همه آنها اخیرا تشخیص داده شده بود، آنالیز شد. سپس محققان الگوهای التهابی بیماران را بررسی کردند، که در این مطالعه به فعالیت سیستم ایمنی که سلول های بتا را هدف قرار می دهد، اشاره دارد.

 

محققان دریافتند که سطح بالای التهاب در ابتدای تشخیص دیابت نوع ۱، باعث کاهش سریع تولید انسولین در بدن فرد می شود.
علاوه بر این، چهار زیر گروه مختلف از افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ بر اساس این الگوهای التهابی در زمان تشخیص، شناسایی شدند.

 


محققان اعلام کردند که این یافته ها می تواند پیش بینی کند که کدامیک از بیماران از درمان های طراحی شده برای متوقف ساختن حمله ی سیستم ایمنی( که مشخصه ی دیابت نوع ۱ است) فایده می برند و تولید انسولین در بدن آنها حفظ می شود.

 

جدیدترین مقاله ها :  شناسایی کودکان در معرض دیابت با یک کشف ژنتیکی

این یافته ها همچنین از وجود زیرگروه های مختلف دیابت نوع ۱ حمایت می کند و نشان می دهد که چگونه این افراد می توانند اشکال مختلفی از این بیماری را تجربه کنند.

 


محققان گفتند: توانایی شناسایی افرادی که بیماری آنها به سرعت در حال پیشرفت است، این امکان را فراهم می کند که تحقیقات آگاهانه تر و هدفمندتری بر روی افرادی انجام شود که بیشتر احتمال پاسخگویی به درمان را دارند.

 

محققان خواستار مطالعات بیشتر برای شناسایی این زیر گروه های دیابت نوع ۱ در سایر جوامع شدند.

 

بخشی از بودجه ی این مطالعه توسط JDRF تأمین شده است، و نتایج آن به صورت آنلاین در مجله ی Diabetologia منتشر شده است.

ارسال نظر برای " ارتباط میزان التهاب با پیشرفت دیابت نوع ۱ "

دیدگاه شما

*

code