ads_developerspro
امروز :‌ پنج شنبه, ۵ اردیبهشت , ۱۳۹۸
خانه دیابت آغاز اولین آزمایش داروی محرک رشد برای درمان دیابت نوع ۱

آغاز اولین آزمایش داروی محرک رشد برای درمان دیابت نوع ۱

آغاز اولین آزمایش داروی محرک رشد برای درمان دیابت نوع 1

یک داروی پیشگام که میتواند در آینده به درمان دیابت نوع 1 کمک کند، برای نخستین بار در ولز مورد آزمایش قرار میگیرد.این داروی جدید در مرکز تسهیلات تحقیقات بالینی(CRF)  در کاردیف و دپارتمان بهداشت دانشگاه Vale در ولز، بر روی دو بیمار داوطلب آزمایش خواهد شد.

آغاز اولین آزمایش داروی محرک رشد برای درمان دیابت نوع ۱

به گزارش دیبی گرام،یک داروی پیشگام که میتواند در آینده به درمان دیابت نوع ۱ کمک کند، برای نخستین بار در ولز مورد آزمایش قرار میگیرد.

 

این داروی جدید در مرکز تسهیلات تحقیقات بالینی(CRF)  در کاردیف و دپارتمان بهداشت دانشگاه Vale در ولز، بر روی دو بیمار داوطلب آزمایش خواهد شد.

 

این داروی بدون نام با تحریک رشد دوباره ی سلول های بتای موجود در پانکراس که برای ساخت انسولین ضروری هستند، کار می کند. دیابت نوع ۱ زمانی آغاز می شود که این سلول ها تخریب شده و تولید انسولین را که برای تنظیم قند خون ضروری است، متوقف کنند.

 


اگر نتایج این تحقیق مثبت باشد، می تواند زندگی افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد، زیرا ممکن است نیاز آنها را به تزریق انسولین کاهش دهد.

 

علاوه بر این، محققان امیدوارند که این داروی جدید امید تازه ای را به افرادی که در آینده این بیماری در آنها تشخیص داده می شود، ارائه دهد.

 


در حال حاضر، هیچ عارضه ی جانبی عمده ای برای این دارو گزارش نشده است، اما هنوز نتایج قطعی از اثربخشی این دارو در دست نیست. پژوهشگران قصد دارند نتایج این تحقیق را به زودی تجزیه و تحلیل کنند. آنها امیدوارند که داوطلبان بیشتری را ثبت نام کنند، تا تاثیر این دارو را بر افراد مختلف آزمایش کنند.

 


دکتر Mohammad Alhadj Ali، از محققان این مطالعه در کاردیف گفت: با وجود همه پیشرفتهایی که در مراقبت از دیابت حاصل شده است، پیشرفتی در پیشگیری موثر از این بیماری هنوز رخ نداده است. سلول های بتای بیشتری برای درمان بیماران مبتلا به این نوع دیابت مورد نیاز است.

جدیدترین مقاله ها :  جلوگیری از دیابت نوع 2 با غلات کامل

 

 

برآورد شده است که در بدن ۹۰٪ از بیماران مبتلا به دیابت نوع ۱ کمتر از ۵٪ سلول های تولید کننده ی انسولین به فعالیت خود ادامه می دهند.

 

 

پروفسور Dayan، که این تیم تحقیقاتی را در کاردیف رهبری می کند، گفت: تیم CRF امکان نظارت بر بیماران را به مدت ۷۲ ساعت پس از مصرف این دوز از دارو فراهم کرده است و من به تعهد محققان این گروه، که انجام این کارآزمایی بالینی، را تسهیل کرده اند، افتخار می کنم.

 

اولین فرد دریافت کننده ی این دارو گفت: من واقعا سپاسگزارم که فرصتی برای شرکت در این مطالعه به من داده شد. امیدوارم مشارکت من در این پژوهش بتواند به مدیریت دیابت نوع ۱ برای نسل های آینده کمک کند.

ارسال نظر برای " آغاز اولین آزمایش داروی محرک رشد برای درمان دیابت نوع ۱ "

دیدگاه شما

*

code